Jogi nyilatkozat

A stresszmentes élet titka:

A Nuubu detox lábtapaszokat vagy a webes anyagában felsorolt állításokat az FDA nem értékelte. A fent említett termékek nem arra szolgálnak, hogy diagnosztizáljanak, kezeljenek, gyógyítsanak vagy megelőzzenek bármilyen konkrét betegséget vagy állapotot, hanem arra, hogy kiegészítő kiegészítést nyújtsanak a szakmailag kijelölt kezelésekhez. Ha egészségügyi problémája vagy már meglévő állapota van, kérjük, konzultáljon orvosával vagy megfelelő szakemberrel, mielőtt a Nuubu méregtelenítő tapaszokat használná. Nuubu NEM hivatott helyettesíteni vagy helyettesíteni az orvos által adott tanácsokat vagy recepteket. Nuubu NEM hivatott helyettesíteni a gyógyszereket és kezeléseket. Továbbá, a legtöbb gyógynövény és gyógynövényes gyógymód a kívánt hatást a következő módon éri el

A Hagyományos Orvoslás Tudományos Értékelése: A hagyományos gyógynövényes gyógyszereknek és a modern orvoslásnak közös közös célja van, amely abban segít, hogy jobban érezze magát. A növényi gyógyszerek széles körben elterjedt használata az 1990-es évek óta folyamatosan növekszik, ezért hatásait olyan neves intézmények vizsgálták meg, mint a WHO 1. Több tudományos folyóiratban megállapították, hogy „míg a hagyományos orvosi rendszerek kultúránként eltérőek, mindegyik az általános mentális, fizikai és lelki egyensúly és harmónia elérésére irányul.” 2

Számos dologgal gondoskodhatunk a méreganyagok szintjének csökkentéséről, hogy optimalizáljuk az anyagcserét és a méreganyagok kiválasztását a székletben és a vizeletben, például diétával, kiegészítőkkel és kelátképző terápiával; azonban van még egy gyakran figyelmen kívül hagyott módja a méreganyagok kiválasztásának: az izzadás.

A Egyetem Alberta, Edmonton, AB, Kanada, a Luleå Műszaki Egyetem, Luleå, Svédország; és a Department of Laboratory Medicine, Egyetem Alberta, Edmonton, AB, Kanada egyetemekről származó kutatók csoportja megállapította, hogy sok méreganyag főleg izzadással kerül ki a szervezetből. A kutatók megállapították, hogy az olyan méreganyagok, mint a kadmium, az ólom és az alumínium sokkal intenzívebben választódnak ki izzadással, mint vizelettel, mivel ezeknek az anyagoknak a nyomait megtalálták minden olyan ember verejtékében, aki részt vett a kutatásban.

Legalább két különböző tudományos kutatás jutott arra a következtetésre, hogy az izzadás segíthet eltávolítani a méreganyagokat a szervezetből. A kutatók konkrétan arra a következtetésre jutottak, hogy:

  • Terápiás szempontból az indukált izzadás potenciálisan klinikai beavatkozásnak minősülhet egyes méreganyagok eltávolításánál. (Lásd az 1. és 3. lábjegyzetben szereplő hivatkozást)

  • Az izzadás potenciálisan segít eltávolítani a mérgező elemeket a szervezetből. (Lásd a 2. lábjegyzetben szereplő hivatkozást)

  • A médiában megjelenő cikkek alátámasztják azt a tudományos állítást, hogy az izzadság képes segíteni a mérgezőanyagok eltávolítását. Például:

  • NY Times: Úgy tűnik, a testünk kiizzadja a méreganyagokat — nehézfémeket és biszfenol A-t (BPA), a műanyagban található vegyi anyagot találtak az izzadságban. De nincs bizonyíték arra, hogy az ilyen méreganyagok kiizzadása javítaná az egészséget. /…/ Az izzadságban kimutatott fémek koncentrációja rendkívül alacsony. Az izzadság 99%-ban víz. A máj és a vesék sokkal több mérget távolítanak el, mint a verejtékmirigyek.

  • Immunterápiás központ: Izzadj. A rendszeres testmozgás jótékony hatással van az általános egészségi állapotra, és segít a méreganyagok kiizzadásában is. A testmozgás az egészséges táplálkozás mellett segít az immunrendszer fellendítésében és a méreganyagok természetes kiválasztásában a májon és a veséken keresztül.

Általánosan elfogadott tény, hogy a szervezet nem bocsájtja ki az összes mérgezőanyagot az izzadás során.

Scientific reference that discusses the presence of toxins in the human body and their potential health effects:

Title: "Human biomonitoring: state of the art"
Authors: Joachim D. Pleil and Robert L. Metcalf
Journal: Journal of Environmental Monitoring
Year: 1997
Volume: 1
Issue: 1
Pages: 17-22
DOI: 10.1039/A605614A
This article provides an overview of human biomonitoring techniques used to assess exposure to environmental toxins and pollutants. It discusses the presence of various toxins in the human body and their measurement using biomarkers and analytical methods. While this particular reference is from 1997, it lays the groundwork for understanding the presence and measurement of toxins in the human body, and subsequent research in this field has further elucidated these concepts.

A weboldalon szereplő, a Nuubu összetevőkre vonatkozó állítások alátámasztása

Ez a weboldal és más, ehhez a weboldalhoz kapcsolódó weboldalak különböző információkat és kijelentéseket tartalmaznak a Nuubu tapaszokban használt anyagokkal és összetevőkkel kapcsolatban. Bár a weboldalon kínált termékek nem szolgálnak semmilyen betegség vagy állapot kezelésére, gyógyítására vagy diagnosztizálására, és nem áll szándékunkban egészségügyi tanácsokat adni senkinek, szeretnénk azonban tájékoztatni Önt, hogy a weboldalon található, a transzdermális tapaszokban használt anyagok tulajdonságaira vonatkozó valamennyi állítást alaposan megvizsgáltuk és a következő információs forrásokkal alátámasztottuk:

(1) Az E. japonica (Loquat Leaf) termése, levelei és magjai nagy táplálkozási értékkel és gyógyászati tulajdonságokkal rendelkeznek a polifenolok, flavonoid glikozidok, amygdalin, vitamin, karotin, pektin, enzimek, szerves savak stb. jelenléte miatt. A belőlük készült kivonatok antioxidáns, gyulladáscsökkentő és antinociceptív, vírusellenes, sőt rákellenes hatásokat is mutathatnak (F.-L. Song, R.-Y. Gan, Y. Zhang, Q. Xiao, L. Kuang és H.-B. Li, "Total Phenolic Contents and Antioxidant Capacities of Selected Chinese Medicinal Plants," Int. J. Mol. Sci, vol. 11, pp. 2362- 2372, 2010, doi: 10.3390/ijms11062362; B. Rao és R. C. Tang, "Green synthesis of silver nanoparticles with antibacterial activities using aqueous Eriobotrya japonica leaf extract," Advances in Natural Sciences: Nanoscience and Nanotechnology, vol. 8, no. 1, Mar. 2017, doi: 10.1088/2043-6254/aa5983).

(2) A C-vitamin-tartalmú helyi oldatokról kimutatták, hogy megakadályozzák a CD1A-t expresszáló Langerhans-sejtek csökkenését UV-sugárzás hatására, így védik a bőrt az immunszupresszió ellen (M. S. Matsui és mtsai., "Non-Sunscreen Photoprotection: J. Investig. Dermatology Symp. Proc., vol. 14, no. 1, pp. 56-59, Aug. 2009, doi: 10.1038/JIDSYMP.2009.14).

(3) Klinikai vizsgálatokban kimutatták, hogy a C-vitamin tartalmú oldatok csökkentik az UV által kiváltott timin-dimereket, ezáltal potenciálisan csökkentik a bőrrák kockázatát (J. C. Murray, J. A. Burch, R. D. Streilein, M. A. Iannacchione, R. P. Hall és S. R. Pinnell, "A topical antioxidant solution containing vitamins C and E stabilized by ferulic acid provides protection for human skin against damage caused by ultraviolet irradiation," J. Am. Acad. Dermatol., vol. 59, no. 3, pp. 418-425, Sep. 2008, doi: 10.1016/J.JAAD.2008.05.004).

(4) A C-vitamin az egyik legerősebb antioxidáns a bőrben. Az oxidatív stresszt egy elektronátadási és/vagy -donációs folyamat révén semlegesíti (F. Al-Niaimi és N. Y. Zhen Chiang, "Topical Vitamin C and the skin: Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, 10. kötet, 7. sz. Matrix Medical Communications, pp. 14-17., 2017. július 01., Hozzáférés: Jul. 18, 2022. [Online]. Elérhető: /pmc/articles/PMC5605218/)

(5) A C-vitamin potenciális gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, és olyan állapotokban használható, mint az acne vulgaris és a rosacea. Elősegítheti a sebgyógyulást és megelőzheti a gyulladás utáni hiperpigmentációt (P. S. Telang, "Vitamin C in dermatology", Indian Dermatol. Online J., vol. 4, no. 2, p. 143, 2013, doi: 10.4103/2229-5178.110593; S. S. Traikovich, "Use of Topical Ascorbic Acid and Its Effects on Photodamaged Skin Topography," Arch. Otolaryngol. Neck Surg., vol. 125, no. 10, pp. 1091-1098, Oct. 1999, doi: 10.1001/ARCHOTOL.125.10.10.1091).

(6) A Houttuynia Cordata Tunb jó gyulladáscsökkentő hatást mutat. Helyileg alkalmazható, és vizsgálatok azt mutatják, hogy más gyógynövényekkel kombinálva sikeresen csökkenti a bőrgyulladást (Lim YM, An SJ, Kim HK, et al. Preparation of hydrogels for atopic dermatitis containing natural herbal extracts by gamma-ray irradiation. Radiation Physics and Chemistry. 2009;78(7-8):441-444. Doi:10.1016/J.RADPHYSCHEM.2009.03.074)

(7) A bambuszecet természetes rovarölő, gombaölő, baktériumölő, dezodoráló szer a kártevőktől származó rossz szag kezelésére, talajfertőtlenítő, komposzt-fermentáló szer, mikroorganizmus-aktivátor és népi gyógyszerként is működhet. (C.-L. Ho et al., "Bamboo Vinegar Decreases Inflammatory Mediator Expression and NLRP3 Inflammasome Activation by Inhibiting Reactive Oxygen Species Generation and Protein Kinase C-α/δ Activation", PLoS ONE, vol. 8, no. 10, p. e75738, Oct. 2013, doi: 10.1371/journal.pone.0075738.).

(8) A turmalin természetes bórszilikát poláros ásvány, amely összetett szerkezetű. A turmalin általános kémiai képlete a következőképpen fejezhető ki: XY3Z6(T6O18)(BO3)3V3W, ahol az X helyet általában Na+, K+, Ca2+ vagy egy üres hely foglalja el; az Y helyet általában Li+, Fe2+, Fe3+, Al3+, Mg2+, Cr3+, V3+ foglalja el; a Z helyet általában V3+, Fe3+, Cr3+, Al3+, Mg2+ foglalja el; a T helyet Si4+, Al3+ vagy B3+ foglalja el; a B helyet B3+ képviseli, a V és W helyet pedig OH- , O2- és OH- , O2- , F- foglalja el. (Y. Liang, X. Tang, Q. Zhu, J. Han és C. Wang, "A review: Application of tourmaline in environmental fields", Chemosphere, vol. 281, p. 130780, Oct. 2021, doi: 10.1016/j.chemosphere.2021.130780.).

(9) A Houttuynia Cordata Tunb jó gyulladáscsökkentő hatást mutat. Helyileg alkalmazható, és a vizsgálatok azt mutatják, hogy más gyógynövényekkel kombinálva sikeresen csökkenti a bőrgyulladást (Lim YM, An SJ, Kim HK, et al. Preparation of hydrogels for atopic dermatitis containing natural herbal extracts by gamma-ray irradiation. Radiation Physics and Chemistry. 2009;78(7-8):441-444. Doi:10.1016/J.RADPHYSCHEM.2009.03.074.)